Marş Motoru Arıza Belirtileri Nelerdir?

Marş motoru arıza belirtileri bu konuda ikaz edici bilgiler içerir. Herhangi bir belirtinin yakalanması ile sorunların daha hızlı şekilde anlaşılması söz konusu olur. Marş motorunun görevini yapmadığı durumlarda, aracın hareket etmesi mümkün olmaz ya da belirgin sorunlar kendini gösterir. Genelde arıza durumunda:

  • Marş dinamosundan ıslık ve cayırtı sesi gelir.
  • Dalgalı şekilde çalışma olur.
  • Marş motor gücünde zayıflama olur.
  • Araç geç çalışır veya çalışmaz.
Her bir belirti aracını bilen ve tanıyan sürücüler için önemli bir uyarı olarak kabul edilir. Belirgin şekilde ortaya çıkan bu belirtilere bakarak, marş motorunun durumu ve mevcut arızası tahmin edilir. Araç sürücüleri dahi buradaki belirtilere bakarak sorunu tam olarak anlayabilir.

Marş Motoru Arıza Belirtileri Nelerdir?

Marş Motoru Otomatiği Arızası Neden Olur?

Marş motoru otomatiği arızası günümüz koşulları ile ters düşen bir durum olarak kendini gösterir. Arıza durumunda araç çalışmaz ya da çalışması için takviye kuvvet gerekir. Aracı iterek çalıştırmak ise çok sıkıntılı bir sürece işaret eder. Bazen aracın hiç çalışmaması da söz konusudur. Beklenmedik şekilde,

  • Marş kömürü bittiğinde,
  • Marş dişlisi sıyırdığında,
  • Marş motoru fırçası bittiğinde
  • Marş dinamosu otomatiği arızalandığında, aracın ilk çalışma performansında büyük sorunlar yaşanır.
Bu gibi sorunlar ortaya çıktığında yolda kalma ve aracın hiç çalışmaması gibi sıkıntı yaratan süreçler kendini gösterebilir.

Marş Motoru Otomatiği Arızası Neden Olur?

Marş Motoru Arızası Durumunda Ne Yapmak Gerekir?

Marş motoru arızası araçlar için en büyük sorunlardan biri olarak ortaya çıkar. Bu durumda profesyonel hizmetleri ile güven veren bir servisin hizmet desteğinden yardım almak gerekir. Servis istasyonlarımız, uzman ekiplerimiz ve teknoloji donanımımız bu hizmet konusunda bizi çok avantajlı bir yere taşımıştır. Müşterilerimize güven verip aracın marş motoru ile ilgili sorunlarını çok hızlı bir şekilde gideririz. Servisimize ve uzman kadromuza güvenebilirsiniz.

Marş Motoru Arızası Durumunda Ne Yapmak Gerekir?
Hemen Ara Yol Tarifi
X